Predstavljanje romana “Tatin sin” Dina Pešuta


Predstavljanje romana Tatin sin Dina Pešuta, objavljenog u izdanju Raštan izdavaštva, biće održano u četvrtak, 23. juna u 19 časova na terasi Kvake 22 (Ruzveltova 39).

Na promociji će učestvovati književna kritičarka Nađa Bobičić, dramski umetnik Željko Maksimović i autor, dok će moderator biti Vukoman Stranjačević.

Dino Pešut rođen je u Sisku 1990. godine. Diplomirao je dramaturgiju na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu. Drame su mu postavljane u mnogim pozorištima u Hrvatskoj i inostranstvu. Dobitnik je nagrade “Marin Držić” Ministarstva kulture Republike Hrvatske za drame: “L.U.Z.E.R.I”, “(Pret)posljednja panda ili statika”, “Veliki hotel Bezdan”, “Stela, poplava”, “Olympia Stadion” i “Granatiranje”. Osvojio je nagrade “Deutschen Jugentheaterpreis” i nagradu Hartefakt fonda za najbolji savremeni angažovani dramski tekst. Radi i kao dramaturg.

Svoj prvi roman “Poderana koljena” objavio je 2018, roman “Tatin sin” objavljen je 2020. godine, kao i knjiga za decu “Mama, mogu sama!”, a 2021. godine knjiga “Drame” sa autorovim izabranim dramskim tekstovima.

Ulaz na program je besplatan, a svoj primerak romana moći ćete da nabavite po promotivnoj ceni.

Rekli su o romanu:

S tabletom u rukama i „svijetom na dlanu”, generacija milenijalaca, kojoj pripada i Pešutov junak, ipak živi lošije od svojih roditelja (osim ako nisu nasljednici tranzicijskih dobitnika). O tome novine ne pišu, ali pišu – kako vidimo – romani. Doista je gušt čitati Pešutov; način na koji razotkriva laži koje je popušila naša generacija, kojoj je u amanet ostavljen, kako kažu, „najbolji od svih svjetova”, zarobljava od prvih stranica.
Vid Barić, Jutarnji list
Jedan od najslojevitijih i najdublje proniknutih odnosa, od svih iz plejade tog „očevi i djeca” žanra koje sam dosada imao prilike pročitati. Na sve strane od tog nosećeg žilavog koncentrata pupčane vrpce intime, u backgroundu svjedočimo cijeloj galeriji socijalnih naprsnuća: od kastinski posloženog društva nejednakih šansi do rasne i spolne diskriminacije i nikad počišćenih ostataka mržnje iz „ugaslih” ratova. Snažan roman o identitetu oprosta i oporosti identiteta.
Davor Špišić, Telegram